Tipy na vybavení a dekoraci ložnice pro klidný a pohodlný spánek

Nejen kvalitní postel a matrace, ale také design ložnice ovlivňuje kvalitu spánku. Pro klidný a ničím nerušený spánek může mít vhodně zařízená ložnice klíčovou roli. Toto místo se stává v době spěchu a stresu prostorem určeným pro regeneraci a pohodu. Je tedy vhodné vybírat doplňky a dekorace, které klid a pohodu podpoří. Jaké trendy se tedy v ložnici objevují a co brát v potaz pří výběru výbavy a dekorací?

Vybavení a dekorace ložnice pro klid a pohodu

Vhodnou volbou jsou materiály přírodního charakteru. Prim pak hraje masivní dřevo, především dub a borovice. Ty nabízejí vynikající a příjemné vlastnosti.

Pozor dejte také na barvy. V popředí stojí klidné a zemité tóny, které mají na relaxaci blahodárný vliv.

Jaký vybrat nábytek?

Výběr vhodného nábytku hraje jednu z klíčových rolí. Vhodně zvolené kousky navodí pocit klidného útočiště. Chcete-li dosáhnout maximálního pohodlí, volte takové kousky, které jednak podporují relaxaci, ale zároveň jsou praktické. Centrálním prvkem místnosti je postel, která by měla mít pevnou a robustní konstrukci. Takové vlastnosti nabízí postele vyrobené z masivu. Ty navíc poskytují stabilní základ pro kvalitní a pohodlnou matraci.

 

Další výbavu ložnice, ve většině případů, představují šatní skříně. Volte takové modely, které disponují dostatkem úložného prostoru pro oblečení a doplňky. Díky tomu udržíte v ložnici potřebný pořádek. Vždy je vhodnější pořídit šatní skříně větší nebo vyrobené na míru.

V ložnici by neměly chybět noční stolky s lampičkami. Poskytují dostatek místa na drobnosti, které chcete mít vždy po ruce.

Kvalitní polštáře a přikrývky

Příjemné jsou polštáře, které jsou ergonomicky tvarované, vyrobené z paměťové pěny. Přikrývka by měla být vzdušná a v zimě vás dostatečně zahřát. Dobrou volbou jsou přikrývky, které jsou vyrobené ze 100 % saténové bavlny.

Vhodné osvětlení

Při výběru osvětlení dejte pozor na příliš silné studené světlo. To může narušovat produkci melatoninu – spánkového hormonu. Pak se vám bude hůře usínat. Volte takové osvětlení, které bude mít světlo jemnější a žluté barvy. Ta je pro oči přirozenější. Dobrou volbu představují žárovky, u kterých můžete regulovat jas.

Ty umožňují v ložnici vytvářet dokonalou večerní atmosféru. Kromě centrálního světla ložnici doplňte lampičkami. Ty umístíte na noční stolek nebo si pořídíte závěsné, které mají své místo nad postelí.

Zatemňovací prvky

Ty představují kvalitní závěsy nebo různé typy žaluzií. Pro ložnici můžete sáhnout do nabídky žaluzií den a noc, které vám vytvoří příjemnou atmosféru. Jak závěsy, tak i žaluzie umožňují zajistit dokonalé zatemnění i v případě, že jsou venku sluneční paprsky. Také eliminujete noční osvětlení vstupující do místnosti z ulice.

Doplňky a dekorace nejen na stěnu

Tady připadají v úvahu obrazy či fotografie s klidnými motivy. Místnosti dodají osobitý nádech a navozují pocit klidu a harmonie.

 

Zapomínat nesmíte ani na přírodní prvky v podobě květin, které čistí vzduch a podporují spojení s přírodou. Uklidňující atmosféru navodíte také pomocí aromaterpaie – svíčky či difuzéry doplněné o esenciální oleje. Tím podpoříte dokonalou regeneraci a uvolnění celého těla.

 

Při pořizování doplňků a dekorací si však dejte pozor, ať jich v ložnici nemáte nadměrné množství. Ložnice by měla být zařízená sice elegantně, ale ideálně v minimalistickém stylu. Přílišné množství doplňků a dekorací může působit rušivě