Jaké jsou nejlepší matrace pro děti, které podpoří jejich zdravý spánek?

Děti potřebují kvalitní spánek více než kterákoli jiná věková skupina. Stále duševně i fyzicky rostou a noční čas je okamžikem, kdy dětský mozek spojuje vše, co se během dne naučil. Právě v této době se tělo jako celek (včetně kostí, hormonů a fyzického složení mozku) nejvíce vyvíjí. Zatímco dospívající děti kolem 14 let potřebují 8-10 hodin spánku, u malých dětí od 3 do 5 let je to kolem 10-13 hodin. Jelikož je spánek pro růst a vývoj tak zásadní, je nezbytné vytvořit pro vaše dítě optimální podmínky pro spánek.

Výběr matrace pro dítě

Nejlepší matrace pro dítě do značné míry závisí na potřebách jednotlivce, například pokud děti mají tendenci se v noci vrtět nebo pokud mají alergie, může se pro ně nejlepší matrace lišit. Pokud vaše dítě trpí alergiemi, výběr správné matrace může skutečně pomoci zmírnit jeho příznaky a poskytnout mu mnohem klidnější a pohodlnější noční spánek. Matrace by měla být hypoalergenní, která zabraňuje šíření roztočů a zabraňuje tomu, aby způsobovali problémy alergikům.

Paměťová pěna je přirozeně hypoalergenní a je proto skvělým řešením matrace pro každé dítě, které v noci trpí alergiemi. Mnoho dětí se v noci také vrtí, to může výrazně snížit kvalitu spánku vašeho dítěte, a proto je klíčové najít matraci, která vám může pomoci snížit vrtění. Pěnové matrace jsou skvělé pro děti, které se přes noc vrtí nebo se hodně pohybují, protože poskytují dostatečnou oporu, aby vaše dítě zůstalo stabilní a v pohodlné pozici, která vrtění snižuje.

Má dítě spát na měkké nebo pevné matraci?

Pokud jde o pocit ze své matrace, některé děti budou mít silné preference, zatímco jiné si nemusí všimnout velkého rozdílu. Je užitečné porozumět rozdílům mezi pevnými a měkkými matracemi. Pro děti do 7 let je důležité mít pevnou matraci, která jim poskytne správnou oporu. Děti starší 7 let mohou mít měkčí matraci, ale stejně jako dospělí by se stále měly snažit o správnou podporu.

Středně pevná matrace s dobrým uvolněním tlaku bývá z dlouhodobého hlediska nejlepší volbou. Jelikož děti váží méně než dospělí, matrace jim připadají pevnější a měkké postele jsou pohodlnější. Jak ale porostou, budou vyžadovat pevnější matraci, která jim může 

nabídnout oporu. Aby se přizpůsobily rostoucímu tělu dítěte a měnícím se preferencím, některé matrace mají otočný design s jednou pevnou stranou a jednou měkkou stranou.

Obecně jsou pro děti nejvhodnější pevné matrace. Malé děti potřebují pevnou matraci, která jim pomůže při růstu. Zejména u kojenců a batolat se jejich krk a páteř stále vyvíjejí, takže je třeba je po celou noc dostatečně podporovat. Pevná matrace udržuje páteř v neutrální poloze, minimalizuje stres a snižuje tlak.

Nejlepší matrace pro rostoucí děti

Bez ohledu na věk vašeho dítěte je kvalitní spánek velmi důležitý pro jeho vývoj a schopnost fungovat v každodenním životě. Jak děti stárnou, může jim být vhodnější tvrdší matrace, zvláště když vstoupí do dospívání. Podpůrná matrace může zabránit bolestem tím, že jim poskytne dostatečnou podporu, aby byla jejich páteř a kosti vyrovnané.

Jaká je nejlepší matrace pro miminka?

Pokud vybíráte dětskou matraci, vždy bychom pro začátek doporučili pevnou variantu. Budete také potřebovat matraci pro dětskou postýlku. Je neuvěřitelně důležité zajistit, aby vaše dětská matrace byla dokonale dimenzována pro dětskou postýlku, kterou používáte, bez mezer po stranách, z nichž by dítě mohlo spadnout. Vždy dvakrát zkontrolujte měření, abyste se ujistili, že je vaše dětská matrace bezpečná.

Jaká je nejlepší matrace pro batolata?

Vaše dítě se pravděpodobně přestěhuje do dětské postýlky přibližně od roku, což mu poskytuje více prostoru než standardní postýlka. Opět budete chtít v tomto věku relativně pevnou matraci, která poskytne vašemu děťátku při růstu oporu. Pokud se vaše dítě přes noc hodně přehřívá, ideální je odvětrávaná matrace s chladivými vlastnostmi.

Jaká je nejlepší matrace pro předškoláky?

Kolem 4 nebo 5 let většina dětí přejde z batolecí postele do běžné dětské postele. Velikost této postele je zcela na vás. Samostatná lůžka jsou standardní, ale pokud chcete ušetřit místo v menší ložnici, můžete se také rozhodnout pro malou samostatnou nebo krátkou postel.

Pokud jde o matrace, vždy se ujistěte, že velikost odpovídá posteli, kterou jste si vybrali. Středně tvrdá je dobrá volba pro mladší děti, a když vaše dítě roste, můžete začít zkoumat 

různé možnosti matrací, jako je paměťová pěna. Pokud je vaše dítě nemotorné a v noci se pohybuje, pěnové matrace mohou být dobrou volbou.

Jaká je nejlepší matrace pro teenagery?

Pokud jde o matrace pro teenagery, většinou záleží na osobních preferencích. Stále rostou, takže budou potřebovat podpůrnou matraci, ale můžete si vybrat z řady různých typů v závislosti na jejich spacích preferencích. Latexové pěnové matrace jsou dobrou volbou pro většinu teenagerů, protože poskytují oporu a zároveň se přizpůsobují tělu.

Do hry může vstoupit i způsob, jakým teenager spí. Pokud spí na břiše, ocení pevnou matraci, protože udržuje páteř vyrovnanou, zatímco pokud spí na boku, mohou se rozhodnout pro střední až měkké matrace.